KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15385179
nr 1538 5179
Arvid Jacobsson
(1881-1966), Sverige
St Eriksbron från Stadshagen. Signerad, daterad 1908. Blandteknik, 33x28 cm, yttermått inklusive ram: 38x33 cm
Arvid Jacobsson, svensk konstnär född 1881, död 1966.
Utrop:
2.600 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 1 maj 2023
kl 19:15:52
26/4 16:53:19
2.000 kr
1/5 14:48:01